15 lecie istnienia drużyny

14 września bieżącego roku obchodziliśmy 15 – lecie naszej drużyny harcerskiej. Uroczystość odbyła się w parku obok Miejsko Gminnego Domu Kultury, gdzie od początku działalności mieści się nasza siedziba. Wraz z urodzinami drużyny postanowiliśmy zorganizować zbiórkę naborową.

Uroczystość zaczęła się ok. godziny 12:30 nauką musztry przeprowadzoną przez phm. Sławomira Sienkiewicza z Hufca Nadnarwiańskiego w Łomży. Po musztrze odbyła się gawęda naszej drużynowej hm. Marzeny Bagińskiej odnośnie prawdziwej przyjaźni. Przyboczna Ania Nosek poprzez metaforę małego i dużego słonia uświadomiła nam, że nie warto się poddawać (jako „mały słonik”  może nam się coś nie udać, ale jak urośniemy i będziemy „dużym słoniem” zrealizujemy to!). Po gawędach był czas na strzelectwo – strzelaliśmy do celu z wiatrówki oraz łuku.

Następnie, nasze 3 druhny: Weronika Wiśniewska, Nikola Wiśniewska oraz Karolina Olszewska złożyły Przyrzeczenie Harcerskie na flagę Rzeczypospolitej Polskiej, podczas której zaśpiewaliśmy piosenkę „Harcerskie Ideały”.

Po przyrzeczeniu druh Sławek Sienkiewicz uczył nas rozpalać ognisko przy użyciu krzesiwa oraz jak piec podpłomyki w menażkach oraz puszczaliśmy lampiony przyjaźni. Kulminacyjnym punktem programu było przyjście zaproszonych gości – naszych „dawnych harcerzy Agapy”. Wspominaliśmy dawne czasy. Oj kiedyś to było… J Przyszedł również Pan Andrzej Zapert, który zawsze pomaga i wspiera naszą drużynę. Drużynowa na ręce Pana Andrzeja złożyła order „Przyjaciela21” Skoro urodziny to nie mogło się obyć bez tortu! Zatem pomyśleliśmy życzenie i zdmuchnęliśmy symboliczne świeczki. Ten wieczór z pewnością utkwi w naszej pamięci na dłuuugie lata.

Tekst: dh Paweł Dąbrowski, dh. Weronika Wiśniewska, pion. Izabela Grabowska

Foto: dh Paweł Dąbrowski, pion. Izabela Grabowska

Zostaw komentarz