8.12.2023 – Magia Wigilii

Tekst pochodzi z Fanpage Hufca Nadnarwiańskiego ZHP w Łomży


W sobotę 9 grudnia 2023 roku odbyła się Harcerska Wigilia zorganizowana przez 21 DH ,,Agapa-Pomocna dłoń” im. Ks. Kazimierza Lutosławskiego. Na wigilii spotkali się zaproszeni goście Pan Adam Niebrzydowski – Burmistrz Jedwabnego, Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Andrzej Górski oraz radni, sponsorzy – Prezes Banku Spółdzielczego w Jedwabnem Pan Dariusz Duchnowski, Przyjaciele drużyny, rodzice harcerzy, dh. hm Magdalena Lewandowska zastępczyni komendanta Chorągwi Białostockie ds. organizacyjnych i HALiZ, hm. Wiesław Domański p.o. Komendanta Hufca ZHP Łomża oraz instruktorzy hufca.

Pani Ewelina Żebrowska -Walczyk Dyrektor M-GOK powitała przybyłych, a następnie głos zabrał Pan Burmistrz, który skierował do harcerzy sama przemiłe słowa.  Harcerze z drużyny są wspaniali w swoim działaniu, ale tą wspaniałości i przekazywanie dobra zawdzięczają tej Jedynej jak częstą piszą i mówią ,,NASZEJ NAJLEPSZEJ DRUŻYNOWEJ” oczywiście chodzi o dh. hm. Marzenę Bagińską, która wszystko robi z serca.

Drużynowa Marzena decyzją Przewodniczącego ZHP została odznaczona – SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI DLA ZHP oraz decyzją Komendanta ZHP Chorągwi Białostockiej odznaką w stopniu SREBRNYM ,,Zasłużony dla ZHP Chorągwi Białostockiej”. Odznaczenia wręczała dh. hm Magdalena Lewandowska zastępczyni komendanta Chorągwi Białostockie ds. organizacyjnych i HALiZ.

SERDECZNIE GRATULUJEMY druhnie Marzence i życzymy dalszej satysfakcji i wielu osiągnięć na Harcerskim szlaku. Jest bardzo sumiennym i rzetelnym instruktorem, bardzo angażuje się w to co robi. Odzwierciedleniem jest ilość harcerzy w drużynie, co nas bardzo cieszy. Głos zabrała bardzo wzruszona druhna Marzenka i poprosiła na scenę do siebie całą swoją drużynę, do której skierowała bardzo ciepłe i wzruszające słowa. ,,Dziękuję mojej drużynie te odznaczenia są nasze, bo gdyby nie Wy to bym ich nie otrzymała.”.

Po części oficjalnej przenieśliśmy się w bardzo świąteczny nastrój dzięki części artystycznej w wykonaniu harcerzy. Widać bylo, że wszyscy bardzo się zaangażowali i każdy harcerz brał udział w przedstawieniu, a druhna Marzena przeżywała to razem z harcerzami i dodawała im otuchy.

Po wspólnym odśpiewaniu kolędy ,,Wśród nocnej ciszy” i przeczytaniu pisma św. przez księdza Macieja przyszedł czas na dzielenie sie opłatkiem. Uśmiechy, życzliwość i serdeczność była w każdym i z każdym. Po podzieleniu się opłatkiem wszyscy udali się na wieczerzę wigilijną. To być cudowny wieczór, rozśpiewany, pełen radości i uśmiechów.

Druhnie Marzence i drużynie życzymy samych sukcesów i aby harcerstwo – szare dni życia ożywiało. CZUWAJ

Zostaw komentarz