Dożynki w Parafii Jedwabne połączone z akcją charytatywną dla Juleczki

29.08.2021 roku nie mogło zabraknąć naszych harcerzy, którzy z puszkami stali przed i po każdej mszy pod kościołem św. Jakuba Apostoła w Jedwabnem. Po uroczystościach uczestnicy wzięli udział w przemarszu dożynkowym z kościoła do parku przy M-GOK, aby oficjalnie rozpocząć wydarzenie.

Tegoroczne dożynki były zupełnie inne i wzbudziły ogromne zainteresowanie. Mieszkańcy i goście mogli spróbować smacznych potraw przygotowanych przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Jedwabne, obejrzeć pokaz umiejętności strażaków z OSP Jedwabne oraz zaprzyjaźnionych gmin, wziąć udział w zabawach prowadzonych przez grupę morsów z Jedwabnego oraz w różnego rodzaju konkursach.

Dodatkowe atrakcje dla najmłodszych zapewnili również animatorzy, którzy malowali dzieciom twarze, wykonywali syntetyczne warkoczyki, rozdawali watę cukrową i popcorn za ,,symboliczny grosz”. Stoisk z ciastami, kartoflakiem i zabawkami było dużo – dla każdego coś miłego. Była to niezapomniana i pełna wzruszeń niedziela, która zaowocowała uzbieraniem 28,366.24 zł.

Zostaw komentarz