Harcerskie sprzątanie świata

Głównym celem akcji jest rozbudzenie świadomości ekologicznej i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Akcja ma na celu pokazanie, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko coroczna i jednorazowa akcja zbiórki śmieci, lecz chodzi głównie o zmianę nawyków w codziennym życiu czyli segregowanie i umiejętne gospodarowanie odpadami

16 września podczas zbiórki harcerskiej harcerze zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawiczki po raz kolejny uczestniczyli w akcji sprzątania świata. Rozpoczęto ją pogadanką na temat bezpieczeństwa oraz celów głównych akcji. Harcerze sprzątali teren wokół M-GOK, stawu oraz parku. Wśród wielu puszek, plastikowych i szklanych butelek znalazły się też takie odpady jak np. kości zwierząt, co sugeruje, że nie znalazły się tam przypadkowo. Była też pomoc dla pana i interwencja policji, a także znaleziono 5,20 zł co jedna z harcerek przekazała na poczet drużyny. Same pozytywy.

Mamy nadzieję, że nasze działania posłużą innym jako dobry przykład i przyczynią się do większej dbałości o środowisko, a także pokażą, że przy tego typu akcji można jeszcze komuś pomóc, znaleźć coś wartościowego, a przede wszystkim można się dobrze bawić.

Dzięki słonecznej pogodzie akcja przebiegła szybko i sprawnie, a efekty pracy uczestników były zadowalające 21 worków śmieci. Czynny udział w tym przedsięwzięciu daje harcerzom do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko oraz czystość otoczenia.

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i służbę na rzecz naszego środowiska naturalnego jestem z Was mega dumna. Witamy nowych członków drużyny, którzy pozytywnie wykonali 3 zadania z 21. Witajcie w naszych szeregach i dziękujemy za dzisiejszą wspólną akcję.

Więcej zdjęć po kliknięciu na poniższe zdjęcie.

Zostaw komentarz