Instruktaż wykonania KOKARDY NARODOWEJ z papieru

Do wykonania kokardy potrzebne będą:

 1. dwie kartki A4 białe
 2. jedna kartka A4 czerwona
 3. klej
 4. nożyczki
 5. linijka
 6. cyrkiel i ołówek

Sposób wykonania:

 1. Na kartce białej formatu A4 rysujemy dwa koła o średnicy 6 cm i jedno koło o średnicy 4 cm – wycinamy je i odkładamy na bok.
 2. Na kartce A4 czerwonej w pionie rysujemy paski o długości 21 cm i szerokości 1,5 cm, następnie wycinamy 7 pasków, każdy pasek przecinamy na pół wyjdzie nam 14 pasków o długości 10,5 cm. Jeden pasek odkładamy na bok. Teraz sklejamy końcówki pasków ze sobą i odkładamy na bok.
 3. Na kartce białej formatu A4 w pionie rysujemy paski o długości 20 cm i szerokości 1,5 cm, następnie wycinamy 5 pasków, każdy pasek przecinamy na pół wyjdzie nam 10 pasków o długości 10 cm. Jeden pasek odkładamy na bok. Teraz sklejamy końcówki ze sobą i odkładamy na bok.
 4. Paski, które zostały biały i czerwony nakładamy na siebie i na końcówce rysujemy trójkąt następnie go wycinamy.
 5. Do ręki bierzemy koło o średnicy 6cm i na nie kolejno naklejamy przygotowane czerwone paski. Doklejamy do nich białe paski w taki sposób, aby znalazły się one pomiędzy czerwonymi i wystawały na około 0,5 cm poza czerwone.
 6. Odwracamy kotylion i naklejamy z tyłu kotylionu odłożony pasek biały i czerwony z wyciętym trójkątem. Pamiętajmy, żeby po odwróceniu biały pasek znajdował się po lewej stronie. Dlatego kleimy biały pasek z prawej strony a czerwony z lewej. Smarujemy klejem drugie koło o średnicy 6cm i przyklejamy na paski.
 7. Odwracamy kotylion na prawą stronę smarujemy klejem koło o średnicy 4cm i przyklejamy na paski.
 8. Z taśmy dwustronnej odcinamy mały prostokąt i przyklejamy z tyłu kotylionu – posłuży on do przymocowania go na ubraniu. Taki kotylion będzie się pięknie prezentował na uroczystościach.

Zachęcamy do wykonania.

Zostaw komentarz