Owocowo – warzywne warsztaty kulinarne dla dzieci – ,, Sok Kubuś”

9 listopada 2021 roku o godzinie 15:30 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnem odbyły się warsztaty kulinarne. Harcerki pomogły w wykonaniu soku owocowo-warzywnego z naturalnych składników: dynia, jabłko i marchew oraz wykonały kolorowe etykiety na butelki.
Nasze warsztaty to akcja pt. ,, Żyj zdrowo i tradycyjnie” , która ma na celu promowanie zdrowego odżywiania. Wzmacniają odporność, są wybuchową mieszanką witamin i mikroelementów. Chronią przed infekcjami, wzmacniają organizm, rozjaśniają umysł, oczyszczają organizm z toksyn.
Przepis na naszego ,, Kubusia”
– dynia 2 kg,
– marchew 2 kg,
– jabłka 3 kg,
– cukier 1 kg,
– woda.
Sposób przygotowania:
Oczyszczoną dynię kroimy na niewielkie kawałki, podlewamy odrobiną wody i gotujemy do miękkości. W drugim garnku gotujemy pokrojoną marchewkę. W trzecim garnku gotujemy jabłka. Następnie blendujemy wszystkie musy. Łączymy je ze sobą i dodajemy cukier. Uzupełniamy wodą do 10 litrów. Zagotowujemy. Sok przelewamy do wyparzonych butelek i pasteryzujemy 20 minut.
Powstałe na warsztatach soki będą wystawione na licytację dla Juleczki. Zapraszamy do licytacji pysznych, zdrowych soków.

Więcej zdjęć: M-GOK Jedwabne

Zostaw komentarz