Podsumowanie akcji Pamiętamy

30 listopada 2020 roku o godzinie 15:00 w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnem odbyły się warsztaty rękodzieła artystycznego. Uczestnicy wykonywali stroiki, wiązanki i dekoracje z naturalnych materiałów: igliwia, gałązek świerku, suszonych kwiatów ogrodowych, orzechów, szyszek i jarzębiny.

Nasze warsztaty to akcja pt. ,, PAMIĘTAMY”, która miała na celu zachęcenie wszystkich do tego, by przy okazji sprzątania grobów swoich bliskich zwrócili baczną uwagę na zaniedbane, zarośnięte trawą groby obok i uprzątnęli chociaż jeden grób. Społeczna i edukacyjno – historyczna akcja ma na celu krzewienie szacunku do miejsc pamięci narodowej poprzez czynne dbanie o opuszczone groby.

Naszym zdaniem szacunek do dziedzictwa kulturowego łatwiej przekazać poprzez własny dobry przykład i pracę polegającą na poświęceniu osobistego czasu i uprzątnięciu zarośniętych trawą starych grobów znajdujących się na naszym cmentarzu.

Powstałe rękodzieła zaniesione zostały 30.10.2020 roku na opuszczone i wcześniej uporządkowane groby znajdujące się na cmentarzu Parafialnym w Jedwabnem, oraz na Groby Żołnierzy poległych za Naszą Ojczyznę i pod Pomnik Sybiraka. Opuszczone mogiły uporządkowane zostały przez harcerzy z 21 DH ,,Agapa-Pomocna dłoń” im. ks. Kazimierza Lutosławskiego i ich rodziny.

Zostaw komentarz