Zlot Druha Szarego 2020

W dniach 6-8 marca nasza drużyna „Agapa – Pomocna dłoń” im. ks. Kazimierza Lutosławskiego wzięła udział w Ogólnopolskim Zlocie Druha Szarego, który odbył się w szkole w Piątnicy. Pierwszego dnia Zlot został otwarty apelem powitalnym. Wieczorem odbywały się zabawy, uczestnicy integrowali się.

Drugiego dnia wszystkie drużyny pojechały autobusem do Drozdowa, gdzie wzięliśmy udział w Drodze Krzyżowej. Podczas której opowiadano historie o ks. Kazimierzu Lutosławskim. Po powrocie do Piątnicy odbył się bieg harcerski polegający na pokonaniu trasy o długości kilku kilometrów, podczas której harcerze mieli do wykonania różne zadania. Po ukończonym biegu drużyny wróciły do szkoły i zjadły gorący obiad. Około godziny 18.00 zaczęła się wieczornica. Zostali na nią zaproszeni specjalni goście, którzy opowiadali o Druhu Szarym.

Każda drużyna zaprezentowała się podając informacje od kiedy powstała oraz który raz biorą udział na zlocie. Po wieczornicy druhny i druhowie zorganizowali różne gry i zabawy integracyjne. Ostatniego dnia odbył się apel pożegnalny podsumowujący całe trzy dni. Następnie drużyny harcerskie udały się na Mszę Świętą do kościoła w Piątnicy. Po liturgii druhny i druhowie wrócili do swych rodzin. Podczas całego zlotu panowała miła i życzliwa atmosfera. Chciałabym wziąć udział w kolejnym zlocie.

Czuwaj
dh. Eliza Szmitko

Poniżej zdjęcia, na których jesteśmy:

Więcej zdjęć: https://fotodabrowski.eu
Foto: dh Paweł Dąbrowski & hm. Marzena Bagińska

Zostaw komentarz